Filtr kabinowy dla alergików

Wymiana filtra kabinowego przed okresem wiosennym może mieć kluczowy wpływ na stan zdrowia osób cierpiących na alergie. Jaki filtr kabinowy będzie najlepszy dla alergików?

Filtry kabinowe Filtr kabinowy K1001A - M110045 DenckerMannReakcje alergiczne, które wywoływane są przez pyłki roślin czy drobinki kurzu są w stanie doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. W wielu testach samochodowych udowodniono, że kichnięcie w zależności od prędkości pojazdu jest niebezpieczne. Kichając, kierowca prowadzący auto rozpędzone do 80 km/h z zamkniętymi oczami może przejechać nawet 45 metrów! Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, ale również dobrego samopoczucia warto zatroszczyć się o skutecznie działający filtr kabinowy.

Filtry kabinowe powinny być wymieniane co około 15 tysięcy kilometrów lub co roku. Zdecydowanie najskuteczniejszymi rodzajami tych filtrów są filtry kabinowe-przeciwpyłkowe najlepiej wyposażone w węgiel aktywny. Jego aktywna warstwa pozyskana jest z ze skorup orzecha kokosowego, które są beztlenowo zwęglane a w dalszej kolejności rozdrabniane. W procesie tym otrzymuje się strukturę węgla, gdzie 1 gram składnika ma powierzchnię równą 1000 m2. Pamiętajmy, żeby podczas wymiany filtra kabinowego zatroszczyć się także o sprawdzenie stanu, a następnie ewentualną wymianę przewodów oraz parownika klimatyzatora. Alergikom wymianę filtra kabinowego zaleca się przed rozpoczęciem sezonu pylenia, czyli wiosny.

Przy wymianie filtra kabinowego warto zwrócić uwagę na materiał filtracyjny. Nie zaleca się montowania papierowych zamienników, gdyż papier nie jest odporny na wilgoć i jest w stanie szybko się zapchać. W wysokiej jakości filtry kabinowego wyposażony powinien być każdy renomowany sklep z częściami. Ceny filtrów w ostatnich czasach dość mocno spadły i aktualnie wynoszą kilkadziesiąt złotych – przeważnie od 30 do 80 zł. Również ceny filtrów z węglem aktywnym nie powinny przekroczyć 100 złotych.

0 odpowiedzi na “Filtr kabinowy dla alergików”

  1. Rysiek pisze:

    Filtr kabinowy, który wyposażony jest w węgiel aktywny nie jest doskonały. Nie ma co liczyć, że pojedynczy filtr zatrzyma wszystkie pyłki, kurze i gazy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.