Producenci akumulatorów samochodowych

Dobrze wykonany i później użytkowany akumulator powinien wytrzymać co najmniej kilka lat. Jeśli jednak zacznie robić problemy przy rozruchu i nawet dłuższe podładowania nie będą pomagać, to najwyższa pora o zakupie nowego. Wielu kierowców zapewne zapyta wtedy, jaki jest najbardziej polecany akumulator, i jakiego mają szukać? Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników, przede wszystkim na wymiary, kształt, ułożenie biegunów, prąd rozruchowy i pojemność. Ale nie mniej ważny jest producent – bowiem od jakości wykonania i zastosowanych technologii także bardzo dużo zależy.

Varta

Varta to jeden z najstarszych producentów akumulatorów na świecie, początki firmy sięgają bowiem roku 1887. Jest także jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek, a jej wyroby można kupić w większości krajów. Producent ten posiada bardzo szeroką paletę akumulatorów przeznaczonych do różnych typów pojazdów, zarówno osobowych, jak też ciężarówek, motocykli i przyczep kempingowych. Firma cały czas pracuje nad nowymi technologiami, dzięki czemu jej produkty są nowoczesne i posiadają wyśrubowane, dopasowane do wysokich wymagań eksploatacyjnych parametry.

Sklep z akumulatorami

Bosch

Kolejną marką oferującą wysokiej jakości akumulatory, jest Bosch. Ten niemiecki producent bardzo szeroko działa na rynku motoryzacyjnym, a wszystkie jego grupy produktowe są cenione za parametry i niezawodność. Poza klasycznymi modelami, doskonale radzącymi sobie w typowych zastosowaniach, inżynierowie Boscha intensywnie pracują nad nowymi rozwiązaniami. Dzięki nowatorskim technologiom akumulatory tej marki świetnie się sprawdzają w pojazdach zużywających dużo energii, wśród nich są między innymi wersje AGM i EFB.

Centra

Na naszym rynku najbardziej znaną marką akumulatorów jest chyba Centra. Firma została założona w Berlinie, w roku 1910, ale szybko jej siedziba została przeniesiona do Poznania, gdzie znajduje się do tej pory. Mimo wykupienia marki przez amerykański koncern Exide nazwa Centra została zachowana, i nadal oferowane są pod nią wysokiej jakości produkty. Oferta Centry to zarówno klasyczne konstrukcje, o wysokiej trwałości i niezawodności, jak też akumulatory przeznaczone do nowoczesnych pojazdów.

Jenox

Firma Jenox nie może się poszczycić tak długą historią, gdyż została założona dopiero w roku 1989. Jednak mimo tak krótkiego czasu udało jej się wypracować solidną pozycję na rynku, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia. Duży wkład w ten sukces ma dział projektowy, składający się z wysokiej klasy specjalistów i konsultantów. Akumulatory Jenox można spotkać zarówno w klasycznych samochodach osobowych i ciężarowych, jak również w pojazdach pracujących w znacznie bardziej wymagających warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.